01 lutego 2014

Jubileuszowe #Scalania 10 za nami, a już w tę środę 11-tka = Warszawa Scala User Group powołana


I jak tu nie wpaść w (samo)zachwyt, kiedy muza od Gorillaz w tle i jest o czym pisać w samych ochach i echach?! Cudnie…

Zachęcam do włączenia To Binge albo Pirate Jet Gorillaz i lektury.

It's all good news now...

Za nami jubileuszowe spotkanie scalowe - Scalania 10, które kolejny już raz odpaliliśmy w biurze firmy Javart. Brawa dla +Grzegorz Kubiak oraz +Jacek Zadrąg za wszelkie zgody i organizację! Pozostałym uczestnikom należą się brawa za udział i podtrzymanie idei spotkań na żywo i wirtualnie.

Pomysł zbliżenia grupy Warszawa JUG i jej inicjatyw czy teraz Warszawa SUG z firmami informatycznymi (szczególnie tymi mniejszymi i czysto-programistycznymi) zawsze chodził mi po głowie i z większym lub mniejszym sukcesem udawało się to wdrożyć w życie. Wydaje się, że z powstaniem Warszawa SUG, mariaż z biznesową stroną rynku informatycznego to dłuża sprawa.

Moment...moment...jaki Warszawa SUG?!

Skoro pytasz, już śpieszę donieść. Za namową +Andrzej Goławski i innych równie zaintrygowanych Scalą założyłem Warszawa Scala User Group (WSUG). Od 1 lutego 2014 r. Warszawa dorobiła się pełnoprawnej (przynajmniej meetupowo) grupy skupionej wokół języka Scala. Spotkania odbywają się regularnie co dwa tygodnie i tylko czekać, kiedy inicjatywa wejdzie na twittera i grupę dyskusyjną. Na razie widać nas pod szyldem scalani na jej grupie dyskusyjnej oraz twitterze. Tam należy oczekiwać dyskusji zanim powstaną inne kanały komunikacji. Pomoc mile widziana. Tam zaraz mile - bardziej!

Zatem kolejne spotkanie Scalania 11 to okazja do ogłoszenia grupy na żywo, podczas spotkania. Pojawiają się głosy odnośnie nauki języka Scala pod kątem jej API oraz konstrukcji funkcyjno-obiektowych, ale także przez pryzmat korzystania szkieletów aplikacyjnych, m.in. Play Framework i narzędzi wspierających programowanie w tym języku. I, może trudno w to uwierzyć, są to grupy, które mają niepusty XOR!

Na ostatnim spotkaniu gościliśmy +Grzegorz Kossakowski, który pracuje w Typesafe przy kompilatorze scalac i usprawnia projekt SBT. Możliwość zaczerpnięcia wiedzy bezpośrednio od Grześka jest rzeczą bezcenną i po jego zapowiedziach możemy oczekiwać, że to nie pierwsza jego wizyta u nas. Dziękować, dziękować. Nagranie ze spotkania znaleźć można na moim kanale na YouTube (ze względu na moją nieumiejętność posługiwania się wyrafinowanymi narzędziami do strumieniowania wideo do sieci - aka Google Hangouts - drugiej części spotkania nie ma i nie będzie).

Zapisy na kolejne spotkanie jeszcze w ramach meetupa Warszawa JUG. Kolejne już jednak pod szyldem Warszawa Scala User Group i tam należy oczekiwać dalszych zapowiedzi nowych inicjatyw. Zakłada się czasowe zamieszanie komunikacyjne (przez mnogość kanałów informacyjnych), więc z góry przepraszam za pomyłki. Całkowicie niezamierzone. Chętnych do opanowania początkowego natłoku spraw zachęcam do kontaktu na priv.

Na najbliższym spotkaniu będę wdrażał pomysł jednego ze zdalnych +Michał Urbanek, który zasugerował, aby utrzymać pracę w 2-3-osobowych grupach z jednym zdalnym. W ten sposób uzyskalibyśmy kontakt zdalnego chociażby z tymi 2-3 osobami. Zobaczymy na ile to wypali już w tę środę.

Poza tym na najbliższym spotkaniu można oczekiwać kontynuacji poznawania Scala API przez rozwiązywanie krótkich problemów programistycznych w ramach projektu scalania.

Do zobaczenia!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz