26 sierpnia 2012

j.piknik z programowaniem funkcyjnym w Clojure

Koniec wakacji zbliża się nieuchronnie i widać ruch w interesie konferencyjnym. Najbliższa konferencja j.piknik już 30 sierpnia w Warszawie, podczas której wystąpię z tematem "Programowanie funkcyjne z Clojure (w przykładach)". Zaczynam o 16:20.

Celem prezentacji jest stworzenie prostego projektu w Clojure zarządzanego przez lein2 oraz informacyjnie konfiguracja dla Apache Maven 3, aby później użyć go w aplikacji javowej. W tej konfiguracji chciałbym pokazać, że elementy naszej aplikacji może być łatwiej oprogramować w Clojure, aby później użyć ich w głównej aplikacji javowej jako biblioteki zależne. Widać wyraźnie, że główny nacisk będę kierował do programistów javowych, których nosi w stronę języków alternatywnych. Sam ostatnio borykałem się z podobnym problemem (jak tu wprowadzić Clojure do projektu, w którym króluje Java) i wydaje mi się, że jest to podstawowy problem wielu z nas (= programistów javowych).
Jako środowiska programistyczne będą zaprezentowane Eclipse IDE + CCW (wtyczka do Clojure, Clojure REPL i informacyjnie Sublime Text 2.

Strona wydarzenia dostępna na facebooku.

Zachęcam do zadawania pytań w komentarzu, abym przygotowany mógł odpowiedzieć na nie podczas prezentacji lub po. Zapraszam i do zobaczenia!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz