02 kwietnia 2012

Dynamic web applications with Clojure and Ring - part 1

Przygotowania do konferencji devcrowd.pl w Szczecinie, 14 kwietnia idą pełną parą. Wiem wystarczająco dużo, aby zapełnić nie pojedynczą jednogodzinną sesję Użycie Clojure w aplikacjach webowych, ale całą ścieżkę i trochę żałuję, że nie zaproponowałem serii na podobieństwo do Łukasza Scali. Następnym razem.

Warto jednak wszystko sobie poukładać, aby materiał na konferencję był dobrze ułożony i dopasowany do wymagań sesji. W końcu 1 godzina to dla wielu aż jedna godzina, podczas gdy dla mnie zwykle jest to po prostu chwila, którą przeznaczam na...wstęp. I to właśnie jest zwykle podnoszone jako wada moich publicznych wystąpień. Koniec z tym. Albo sobie poradzę z problemem niedopasowania w czasie, albo...no cóż, wciąż pracuję nad tą częścią - wersją alternatywną :)

Celem uporządkowania i pewnego zachęcenia do udziału w mojej prezentacji spisuję swoje doświadczenia na angielskojęzycznym blogu Japila :: verba docent, exempla trahunt i ożywiam Wiki.

Oddaję Tobie nowy artykuł wprowadzający do tworzenia aplikacji webowych z narzędziami Leiningen oraz Ring. One są podstawowymi narzędziami pracy twórcy aplikacji webowych w Clojure i ich znajomość jest obowiązkowa (coś ala znajomość servletów w Java EE). Masz kilka minut na poznanie nowego? Zapraszam do lektury Dynamic web applications with Clojure and Ring - part 1.

Proszę o komentarze naprowadzające na właściwe tory, gdyby ktoś zauważył coraz intensywniejszy dryf. Pochwały również mile widziane.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz