20 listopada 2010

72. spotkanie Warszawa JUG - Jacek Laskowski z "Clojure praktyczniej: REPL, Eclipse CCW, Eclipse Mylyn, monady i defrecord"

Warszawska Grupa Użytkowników Technologii Java (Warszawa JUG)Warszawska Grupa Użytkowników Javy (Warszawa JUG) zaprasza na 72. spotkanie, które odbędzie się w najbliższy wtorek, 23. listopada o godzinie 18:00 w sali 5440 Wydziału MIM UW przy ul. Banacha 2 w Warszawie.

Temat: Clojure praktyczniej: REPL, Eclipse CCW, Eclipse Mylyn, monady i defrecord
Prelegent: Jacek Laskowski

Kontynuacja relacji z mojej nauki języka funkcyjnego na wirtualnej maszynie Javy - Clojure. Tym razem przedstawię bardziej praktyczną część mojej nauki Clojure, od strony środowiska, w którym go poznaję z pewnymi elementami języka. Zaprezentuję Clojure REPL, wsparcie narzędziowe oferowane przez wtyczki Eclipse: CounterClockWise (CCW) i Mylyn oraz wstęp do monad i defrecord. Sądzę, że dzięki tej wiedzy będzie łatwiej rozpoczać samodzielną naukę Clojure.

Jacek Laskowski jest założycielem i liderem grupy warszawskich użytkowników Javy - Warszawa JUG. Prowadzi bloga Notatnik Projektanta Java EE, w którym przedstawia swoje użycie Javy i okolic. Zawodowo w IBM jako specjalista produktów z rodziny WebSphere, głównie WebSphere BPM z flagowymi produktami: IBM WebSphere Dynamic Process Edition i IBM WebSphere Lombardi Edition. Nadaje na falach twittera jako @jaceklaskowski.

Planowany czas prezentacji to 1,5h, po których planuje się 15-30-minutową dyskusję.

Wstęp wolny

Zapraszam w imieniu swoim i grupy Warszawa JUG!