26 października 2008

36. spotkanie Warszawskiej Grupy Użytkowników Technologii Java (Warszawa JUG)

Warszawska Grupa Użytkowników Technologii Java (Warszawa JUG) zaprasza na 36. spotkanie, które odbędzie się 28.10.2008 o godzinie 18:00 w sali 5440 Wydziału MIMUW przy ul. Banacha 2 w Warszawie.

Temat prezentacji: JBoss Enterprise Service Bus - Connecting Systems
Prowadzący: Jarosław Kijanowski

JBoss Enterprise Service Bus (JBoss ESB) jest otwartym oprogramowaniem przeznaczonym do integracji rozproszonych systemów informatycznych udostępniając mechanizm szyny usługowej. W trakcie prezentacji poznamy jego najważniejsze cechy i dowiemy się jak szybko (i przyjemnie?) rozpocząć ratowanie świata, w którym dominuje oprogramowanie niezdolne do porozumienia się między sobą bezpośrednio bez mediatora w postaci ESB. Uczestnicy będą mogli zapoznać się praktycznie z produktem w serii specjalnie przygotowanych przykładów wyjaśniających działanie JBoss ESB oraz jego integrację z JBoss Drools i JBoss jBPM. Na samym początku będzie niespodzianka, więc spóźnialscy stracą (i z tego chociażby powodu warto rozważyć wyjście na spotkanie 15 minut wcześniej). Nie będzie tasiemców-wyjątków czy kilometrowych XMLi. Od uczestników nie oczekuję żadnej znajomości Javy, tym bardziej JEE - o wszystkim co będzie potrzebne, dowiemy się w trakcie spotkanie.

Jarek Kijanowski rozpoczął przygodę ze światem bitów i bajtów w wieku 7 lat (kiedy to inni zachwyceni dzieciństwem preferowali spotkania z istotami żywymi). Do dziś posiada swoje pierwsze Commodore64, aczkolwiek z żalem przyznaje, że już nie pamięta w którą stronę i o ile stopni, należy przekręcić śrubkę w magnetofonie taśmowym do poprawnego wczytania gry (np. Boulder Dash). Dorastał i pisał kalkulatory czterodziałaniowe w Basicu, Pascalu, C, Perlu, Fortranie, PHP, JavaScriptcie i Assemblerze. W Javie już nie próbował. Od dwóch lat jako wolny strzelec pomaga JBossowi, załodze spod czerwonego kapelusza Inc., aby tym samym uszczęśliwiać klientów, pracując z fantastyczną ekipą nad wczesnym wykrywaniem wyjątków (taki wyjątek-hunter).

Planowany czas prezentacji to 1,5 godziny, po której planuje się 15-30-minutową dyskusję.

Wstęp wolny!

Zapraszam w imieniu grupy Warszawa JUG!