13 kwietnia 2008

XXIX spotkanie Warszawskiej Grupy Użytkowników Technologii Java (Warszawa JUG)

Warszawska Grupa Użytkowników Technologii Java (Warszawa JUG) zaprasza na XXIX spotkanie, które odbędzie się 15.04.2008 o godzinie 18:00 w sali 5440 Wydziału MIMUW przy ul. Banacha 2 w Warszawie.

Temat prezentacji: Zastrzyk z soku, czyli Google Guice
Prowadzący: Tomasz Szymański (szimano)

Czy w Javie 5.0 trzeba jeszcze używać <<new>> albo fabryk obiektów? Nie! Google Guice zmienia sposób patrzenia na tworzenie nowych obiektów. Zapomninamy o antycznym <<new>> - nastała era @Inject.

Może jest to trochę przesadzony wstęp do prezentacji Tomka, ale jest w nim ziarno prawdy (zbieżność nazw przypadkowa). Tomek pokaże, jak Guice ułatwia tworzenie obiektów, przechowywanie oraz współdzielenie ich pomiędzy innymi obiektami. Jednym słowem, zarządzanie obiektami w wykonaniu Guice przed nami. Google Guice nie stara się być nowym Springiem, czyli czymś w czym można zrobić wszystko. Jego zadanie jest proste - szybki, lekki i łatwy do zrozumienia szkielet służący do wstrzeliwania zależności (co może wam przypominać właśnie wspomnianego Springa, dla którego wielu uważa go jako konkurenta w zakresie IoC/DI). To i inne ciekawostki, w których wykorzystanie Guice może być użyteczne Tomek planuje pokazać.

Tomek Szymański (magister, inżynier, mąż, złośliwiec) - w/g jeszcze nie uzupełnionej strony o nim na Wikipedii: dumny posiadacz pomarańczowego pasa na javaBLACKbelt, miłośnik javy, absolwent oraz doktorant Wydziału Elektrycznego Politechniki Warszawskiej, pracownik pewnej firmy (choć kontraktowy) robiącej najczęściej używany serwer aplikacyjny*. Technologie spod parasola Google interesują Tomka od początku ich publicznego początku.

* w/g pewnych badań

Planowany czas prezentacji to 1,5 godziny, po której planuje się 15-30-minutową dyskusję.

Wstęp wolny!

Zapraszam w imieniu Tomka i grupy Warszawa JUG!