28 kwietnia 2008

30. spotkanie Warszawskiej Grupy Użytkowników Technologii Java (Warszawa JUG)

Warszawska Grupa Użytkowników Technologii Java (Warszawa JUG) zaprasza na 30. spotkanie, które odbędzie się 29.04.2008 o godzinie 18:00 w sali 5440 Wydziału MIMUW przy ul. Banacha 2 w Warszawie.

Temat prezentacji: Apache Struts2
Prowadzący: Łukasz Lenart

Apache Struts2 to kolejne wcielenie jednego z lepiej rozpoznawanych szkieletów webowych w Javie - Apache Struts. Jednak obecna wersja w dużej mierze powstała na bazie innego szkieletu, WebWork. Struts2 jest czasem określany, jako WebWork 2.3. Struts2 to połączenie szerokiej społeczności Struts1 oraz prostoty Xwork. Ucieleśnienie programowania opartego o kontrakty (interface'y) oraz proste klasy (POJO). Zainteresowany? Zapraszam do udziału w spotkaniu!

Łukasz Lenart - programista z zamiłowania, tworzenie programów od zawsze było jego hobby, aż przerodziło się w zajęcie komercyjne. Uważa, że dobry programista nie powinien być uzależniony od języka, w którym tworzy, a raczej patrzeć w przyszłość i próbować różnych języków i technologii w zależności od wymagań - dzisiaj jest to Java, a co będzie za 10 lat? Równie dobrze może pisać w PHP, C#, Borland Delphi, etc. Ważne, aby przynosiło mu to przyjemność.
Prywatnie mąż i ojciec, domator, który lubi czytać i ceni sobie święty spokój! Z przekonań socjalista, z działania kapitalista ;-)

Planowany czas prezentacji to 1,5 godziny, po której planuje się 15-30-minutową dyskusję.

Wstęp wolny!

Zapraszam w imieniu Łukasza i grupy Warszawa JUG!