07 listopada 2013

Scalania 7 w Javart = wirtualno-stacjonarnie o języku Scala

Pomysł odpalenia spotkań z językiem Scala - Scalania - wirtualnie pojawił się jakoś tak nieoczekiwanie i pewnie dlatego nosił znamiona czegoś magicznego. Wszędzie słyszałem taką potrzebę, ale przez czas jakiś nie mogłem się do tego zebrać. Aż w Wirtualne scalania - jak do tego podejść? Google Hangouts? podzieliłem się swoimi wątpliwościami. Słyszałem o "możliwościach" Google Hangouts, ale mówić, słyszeć, a samodzielnie doświadczyć, to całkiem różne sprawy.


Nie było jednak tak trudno jak można było się tego spodziewać. Więcej strachu niż było tego warte. Scalania 7 odbyły się stacjonarnie oraz wirtualnie, o czym można się przekonać na załączonym filmiku, który był strumieniowany na żywo w trakcie spotkania na platformie YouTube.


Korzystając z okazji chciałbym podziękować uczestnikom, wśród których najbardziej zasłużonymi tej edycji są bezsprzecznie nasi zdalni - +Daniel Połaczański+Radosław Więckowski+Mateusz Mrozewski i +Marcin Stachniuk. Bez nich byłoby znacznie trudniej, jeśli w ogóle możliwym, aby sprawdzić się w tym sposobie zdalnego scalania. Nagranie powie wszystko jak i co było, gdzie należy oczekiwać poprawek, a co utrzymać i w końcu, dlaczego warto rozważyć udział w tym projekcie. Uwagi mile widziane.

Nie mniej zasłużonymi w tej edycji Scalania, poza naszymi zdalnymi i lokalesami, był +Grzegorz Kubiak i sponsor spotkania - firma Javart. Dzięki ich zaangażowaniu mieliśmy dach nad głową, dostęp do sieci, jedzenie i dobrą atmosferę. Brawa dla Grześka i Javartu! Tak trzymać. Mówi się na mieście, że kolejne mogą odbyć się w tym samym miejscu! Dla mnie osobiście byłby to sukces tej inicjatywy, bo wsparcie firmowe zawsze chodziło mi po głowie przy organizowania społecznościówek.


Zachęcam inne firmy do udziału w zabawie (chociażby przez organizowanie scalania i wpięcie się zdalne w spotkanie). Z większym udziałem pojedynczych osób lokalnie, zdalnie i w ramach grup w firmach, może się z tego stworzyć ciekawe merytorycznie przedsięwzięcie. Zachęcam do udziału z całego serca!


Może jest również potrzeba, aby animować scalania w innym mieście w Polsce? Jeśli gdzieś tli się zainteresowanie chętnie przyjadę i popromuję Scalę z innego miasta. Jak można przeczytać, nie trzeba wiele, a zysk z organizowania spotkania ogromny. Widzę jedynie same plusy (wybacz przechwałki). 


W przyszłym tygodniu devoxx i mnie nie ma w Polsce i mimo, że możnaby spróbować sił poprowadzić je zdalnie, to raczej odpuszczę na rzecz uciech lokalnych i integracji z zagranicznikami (wielu dawno nie widziałem, a niektórych w ogóle!) Wybacz mniejsze zainteresowanie scalaniami w tym czasie. Wpadamy w ten sposób w środę, 20 listopada (za 2 tygodnie) i to wydaje się najwłaściwszy termin. Stay tuned for more!


Warto zapoznać się z uwagami do Scalania 7 w Javarcie na stronie meetup - Scalania 7 - spotkania z językiem Scala - również wirtualnie. To będzie stanowiło "pożywkę" dla poprawek do kolejnej edycji. 


Zainteresowani śledzeniem poczynań wokół spotkań Scalania zachęcam do zapisywania się na meetup. Z rosnącym zainteresowaniem wokół spotkań scalowych stacjonarnie i zdalnie zdaje się, że będzie konieczne odpalenie nowej grupy na meetupie. Chętny do poprowadzenia tematu? Pisz na priv. Społeczność scalowa w Polsce będzie dozgonnie wdzięczna. Nie czekaj, pisz natychmiast!

p.s. Co myślisz o założeniu strony Scalania na Facebook i Google+? Czy ma to sens? Zechciałbyś pomóc w animowaniu tych kanałów?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz