22 października 2013

Wirtualne scalania - jak do tego podejść? Google Hangouts?

Given...

Zaangażowałem się w te scalania na tyle, że pomyślałem o wyjściu poza ramy tradycyjnego spotkania w Warszawie, w budynku MIM UWu. Myślę, że to zbyt tradycyjne podejście, aby dotrzec do większej liczby zainteresowanych, a okazuje się, że jest ich całkiem niemało.

Chociażby ostatni komentarz, który dostałem po edycji na warsjawie, sugeruje potrzebę odpalenia takiej wersji:
"idealnie by było dla mnie jakby scalania było więcej = trwało dłużej - jak zorganizujesz 5 godzinne scalanie to wsiadam w pociąg i przyjeżdżam z Łodzi... dla ludzi ze stolicy to mogłoby być za dużo, ale można by organizować krótkie i długie scalania :) dla różnych grup."
I tu pojawia się seria znajomych pytań kontrolnych, która zwykła mnie nękać, kiedy tylko rozpoczynam nowy temat, w której prym wiedzie jedno - "Jak do tego w ogóle podejść?"

Pomyślałem, aby skorzystać z doświadczeń innych grup, które korzystają z Google Hangouts - jestem pod ogromnym wrażeniem konferencji wirtualnej dotNetConfPL z tym narzędziem - i od tego bym właśnie zaczął.

When...

Utrzymałbym również godzinę spotkania 18:00 - 20:30 w środę, zanim zdecydowałbym się na dalszy krok odpalenia całodniowego scalania.

Then...

Pozostaje dotrzeć do kilku zainteresowanych osób, które zechciałyby na próbę skorzystać z tej formy nauki języka Scala i przyłączyć się do spotkania.

Wyobrażam sobie, że na spotkaniu mam duży ekran, na którym wyświetlana byłaby sala z grupą osób pod drugiej stronie lub po prostu pojedyncze osoby i w połączeniu z osobami na miejscu znacznie uczłowieczyć spotkanie. To mogłoby być bardzo ciekawe doświadczenie.

Kiedy to już spisałem i upubliczniłem, to musi się takie spotkanie odbyć. Nie znam wielu podobnych inicjatyw i chętnie przetarłbym szlaki z Twoją pomocą. Koniecznie skontaktuj się ze mną, jeśli jesteś zainteresowany udziałem, dysponujesz wolnym czasem w środę po 18:00 i wyrażasz zainteresowanie nauką języka Scala.

Co powiedział(a)byś na środę w przyszłym tygodniu?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz