Drogi uczestniku scalania - wydanie specjalne,
Z niecierpliwością oczekuję nadchodzącej soboty, 12 października, kiedy o godzinie 9:30 będziemy mogli się spotkać na tegorocznej warsjawie, w której wspólnie weźmiemy udział w wydaniu specjalnym Scalania.
Przekonasz się na własnej skórze, że nie ma lepszego sposobu na poznanie Scali, jak obcowanie z nią w gronie podobnych zapaleńców. Odmienność spojrzenia na ten sam problem współtowarzysza i możliwość poznania powodów takiego rozumienia jest bezcenna, a jednak dostępna na wyciągnięcie ręki podczas tych spotkań.
Spotykamy się w sali 2045 na MIMUWie. Wcześniej zachęcam do udziału w oficjalnym rozpoczęciu konferencji o godzinie 9:00.
Na mój warsztat zapisało się 23 osoby i planuję zastosować wszystkie techniki uatrakcyjniania spotkań, które miałem możliwość doświadczyć podczas poprzednich 4 edycji scalania.
Zaczynamy punktualnie o godzinie 9:30. O 11:00 jest obowiązkowa 30-minutowa przerwa. To daje nam 2 bloki warsztatowe = odpowiednio 90 minut i 60 minut.
Wstępna agenda scalania - wydanie specjalne jest następująca:
CZĘŚĆ 1 :: 09:30 - 11:00 - 90 minut - część wprowadzająca/rozgrzewająca
15 minut - wprowadzenie do projektu scalania
10 minut - tematy scalowe do rozwiązania zadań
30 minut = 3 x 5 minut - rozwiązywanie zadania + 5 minut - omówienie rozwiązania
10 minut - tematy scalowe do rozwiązania zadań
25 minut = 3 x 5 minut - rozwiązywanie zadania + 5 minut - omówienie rozwiązania
PRZERWA 11:00 - 11:30 - 30 minut
CZĘŚĆ 2 :: 11:30 - 12:30 - 60 minut - część (bardziej) zaawansowana
10 minut - tematy scalowe do rozwiązania zadań
20 minut = 2 x 5 minut - rozwiązywanie zadania + 5 minut - omówienie rozwiązania
10 minut - tematy scalowe do rozwiązania zadań
20 minut = 2 x 5 minut - rozwiązywanie zadania + 5 minut - omówienie rozwiązania
RAZEM 3+3 + 2+2 = 10 zdań
Dzielenie się agendą przed spotkaniem jest nowością tego wydania. Chciałbym, aby tempo zostało dotrzymane i tym samym proszę o wspólne pilnowanie harmonogramu, gdybym sam nie dawał z nim rady. Nie będzie lekko, ale nikt tego nie obiecywał, więc po co sobie odpuszczać! :-)
Proszę zapoznać się z projektem scalania na GitHubie. Najważniejsze, aby pobrać projekt (git clone) na swój komputer, z którym pojawisz się na warsztacie. Dodatkowo należy odpalić sbt (w wersji 0.13) i wykonać polecenia opisane w README projektu. To pozwoli nam na pracę bez konieczności dostępu do sieci, gdyby takowa zawiodła. Jako IDE będę korzystał z Sublime Text 3 i/lub IntelliJ IDEA 13. Wybór IDE pozostawia się uczestnikowi.
W miarę możliwości proszę o zabranie ze sobą przedłużacza.
O czymś powinienem jeszcze wspomnieć? Pytania? Sugestie? Komentarze? Proszę o kontakt.
Do zobaczenia na warsjawie!
Jacek
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz