09 kwietnia 2013

Spotkanie Warszawa JUG dzisiaj, 4Developers w piątek

Trochę mnie wiadomość o 4Developers w ten piątek w Warszawie zaskoczyła. Jakie tam trochę?! Bardzo wręcz. Niby coś gdzieś słyszałem, ale gdyby mnie zapytać o termin i miejsce, miałbym z tym nie lada problem. Czy tylko ja?

A to już w ten piątek, 12 kwietnia w Warszawie, w Centrum Konferencyjnym na Bobrowieckiej (tam, gdzie wcześniej była Confitura).

Powiem szczerze, że wiadomość w poniedziałek o konferencji w piątek, świadczy o mojej daleko posuniętej nieuwadze lub organizatorów...tu przemilczę możliwe pobudki. Ciekaw jestem, ile osób znalazło się w podobnej sytuacji?! Oczekiwałbym więcej troski organizatorów w temacie informowania potencjalnych odbiorców (która rywalizuje z innymi konferencjami, w której Confitura i GeeCON stanowią nośnik najlepszych cech społecznościowych i tematycznych). To jest, panie i panowie, konferencja płatna, a więc wymagania również kosztowne.

Nie zostawię tego jednak tak. Idę zobaczyć, jakie jeszcze przygotowano dla uczestników atrakcje.

Napisałem do organizatorów w sprawie udziału w roli uważnego i krytycznego obserwatora, i najwyraźniej pewni są swego, bo w rewanżu dostałem honorową wejściówkę! Dziękuję Marku. Dziękuję Andrzeju. Nie myślcie sobie, że mnie tym ugłaskacie! :-)

Agenda konferencji pozwoliła mi na ułożenie następującego harmonogramu:
Jak widać mam dwa sloty - 09:00 - 09:50 oraz 11:00 - 11:50 - z kolidującymi prezentacjami. Nie ukrywam, że ich wybór był bardziej podyktowany kredytem zaufania dla prelegentów (których większość znam osobiście) niż tematyką i będzie niezwykle trudno pogodzić dwie równolegle prowadzone wystąpienia z rana i przed południem. Muszę przeanalizować bacznie(j) opisy prezentacji.

Czego najbardziej żałuję w tematyce konferencji to prezentacji dotyczących programowania funkcyjnego (może za wyjątkiem "rodzynka" w postaci wykładu Tomka Kowalczewskiego o Java 8, ale, hola hola, programowanie funkcyjne to znacznie więcej niż wsparcie dla domknięć), tematów o językach programowania typu Clojure, Scala, Erlang oraz (mój faworyt konferencyjny) F#. Zabrakło mi również tematów związanych z HTML5 + Java EE 7, a szczególnie Web Socket, aby podsumować moje wymagania Androidem. Może to i lepiej, bo tylko miałbym większe problemy z harmonogramem.

Do zobaczenia w nadchodzący piątek.

A dzisiejszy wtorek to święto Warszawa JUG! Spragnionych wiedzy zapraszam na wspólny udział w dzisiejszym spotkaniu Warszawa JUG od 18:00 na MIMUWie. Zapowiada się ciekawie, bo prowadzących i tematów będzie kilku! Z pewnością będzie różnorodnie.