09 kwietnia 2013

Spotkanie Warszawa JUG dzisiaj, 4Developers w piątek

Trochę mnie wiadomość o 4Developers w ten piątek w Warszawie zaskoczyła. Jakie tam trochę?! Bardzo wręcz. Niby coś gdzieś słyszałem, ale gdyby mnie zapytać o termin i miejsce, miałbym z tym nie lada problem. Czy tylko ja?

A to już w ten piątek, 12 kwietnia w Warszawie, w Centrum Konferencyjnym na Bobrowieckiej (tam, gdzie wcześniej była Confitura).

Powiem szczerze, że wiadomość w poniedziałek o konferencji w piątek, świadczy o mojej daleko posuniętej nieuwadze lub organizatorów...tu przemilczę możliwe pobudki. Ciekaw jestem, ile osób znalazło się w podobnej sytuacji?! Oczekiwałbym więcej troski organizatorów w temacie informowania potencjalnych odbiorców (która rywalizuje z innymi konferencjami, w której Confitura i GeeCON stanowią nośnik najlepszych cech społecznościowych i tematycznych). To jest, panie i panowie, konferencja płatna, a więc wymagania również kosztowne.

Nie zostawię tego jednak tak. Idę zobaczyć, jakie jeszcze przygotowano dla uczestników atrakcje.

Napisałem do organizatorów w sprawie udziału w roli uważnego i krytycznego obserwatora, i najwyraźniej pewni są swego, bo w rewanżu dostałem honorową wejściówkę! Dziękuję Marku. Dziękuję Andrzeju. Nie myślcie sobie, że mnie tym ugłaskacie! :-)

Agenda konferencji pozwoliła mi na ułożenie następującego harmonogramu:
Jak widać mam dwa sloty - 09:00 - 09:50 oraz 11:00 - 11:50 - z kolidującymi prezentacjami. Nie ukrywam, że ich wybór był bardziej podyktowany kredytem zaufania dla prelegentów (których większość znam osobiście) niż tematyką i będzie niezwykle trudno pogodzić dwie równolegle prowadzone wystąpienia z rana i przed południem. Muszę przeanalizować bacznie(j) opisy prezentacji.

Czego najbardziej żałuję w tematyce konferencji to prezentacji dotyczących programowania funkcyjnego (może za wyjątkiem "rodzynka" w postaci wykładu Tomka Kowalczewskiego o Java 8, ale, hola hola, programowanie funkcyjne to znacznie więcej niż wsparcie dla domknięć), tematów o językach programowania typu Clojure, Scala, Erlang oraz (mój faworyt konferencyjny) F#. Zabrakło mi również tematów związanych z HTML5 + Java EE 7, a szczególnie Web Socket, aby podsumować moje wymagania Androidem. Może to i lepiej, bo tylko miałbym większe problemy z harmonogramem.

Do zobaczenia w nadchodzący piątek.

A dzisiejszy wtorek to święto Warszawa JUG! Spragnionych wiedzy zapraszam na wspólny udział w dzisiejszym spotkaniu Warszawa JUG od 18:00 na MIMUWie. Zapowiada się ciekawie, bo prowadzących i tematów będzie kilku! Z pewnością będzie różnorodnie.

6 komentarzy:

 1. Ciekaw jestem Jacku, czemu nie wspomniałeś o 33rd Degree. Ale tak szczerze jestem ciekaw, bo chciałbym jeszcze lepiej trafiać do odbiorców wg mnie (i nie tylko mnie) najlepszej konferencji informatycznej w Polsce ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Auć. Ale wpadka! Wybacz. Inna (pozytywnie nakręcona) wiadomość skierowała mnie na myślenie o GeeCONie, jak i nie oparłem się możliwości wspomnienia o Confiturze, więc w natłoku myśli, 33rd degree wyleciał mi całkowicie z głowy. Nie oznacza to, że 33 odstaje. Po prostu nie dane mi było o niej pomyśleć we właściwym momencie.

   Dodatkowo nie mogłem być na ostatnim 33 i trudno mi się wypowiadać o jej aktualnej jakości/wartości. Nie czytałem też ostatnio wpisów o niej, co jeszcze bardziej znosi ją z mojej pamięci. Tak się dzieje, kiedy człowiek próbuje trzymać zbyt wiele srok za ogon.

   Masz może stronę z podsumowaniami/recenzjami 33? Chętnie podniosę swoją świadomość o ostatniej edycji.

   Usuń
  2. Hm... Jak tu sie odniesc do posta Grzeska. No wiec Jacek, za kim jestes? Jaki masz szalik? Moze jakas ustawka?:) Czy na kolejna konferencje mamy nosic ze soba kije baseball'owe czy moze powinnismy wspolnie zorganizowac gale java-konferencyjnych-oskarow:) To my po prostu chcemy robic konferencje, tak jak umiemy i chetnie wszelkie uwagi od Was przyjmujemy stad tez dzieki za wszelkie uwagi na temat kanalow komunikacyjnych.
   Andrzej i caly zespol konferencji javowo-programistyczny z PROIDEA (no dobra, niech bedzie, ze nie najlepszych w Polsce:) Grzesiu, a mozemy miec chociaz jakies miejsce na podium??:) chociaz w jednej kategorii- pls:)

   Usuń
  3. @Jacek - Na stronie konferencji są linki do blogów: http://2013.33degree.org/news/show/9
   @AndrzejT - Nie miałem nic złego na myśli. Dla mnie jednym z trudniejszych tematów związanych z konferencją to właśnie dotarcie do odpowiednich odbiorców. Stąd też byłem ciakwy opini Jacka. A podium to wiesz jak jest... każdy ma swoje... i każdy w jakiejś kategorii wygrywa. Tak jakoś już jest, że czy to 33rd Degree, GeeCON, Confitura czy JDD - każda z nich jest "naj"...

   Usuń
 2. Coś Cię Jacku nie widziałem na moim LT, ciekaw jestem opinii.
  Nie było pytań po prezentacji co zazwyczaj oznacza zanudzenie ludzi na śmierć :), ale myślę że z referencji wycisnąłem wszystko co możliwe.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety. Nie pojawiłem się na Twoim LT - obowiązki zmusiły mnie do skrócenia mojej bytności na konferencji. Bywa.

   Szkoda, że prezentacja nie była nagrywana, bo obiecywałem sobie ją obejrzeć na żywo już dwa razy i jakoś tak zawsze wychodziło inaczej.

   To znak, że powinieneś zabrać się za nagranie prezentacji i wypuszczenie na YouTube. Zrób pierwsze podejście z czymś krótkim, np. 10 minut z pojedynczym typem referencji. Co Ty na to?

   Usuń