21 lutego 2011

78. spotkanie Warszawa JUG - Marcin Cylke z "Apache Hadoop i okolice"

Warszawska Grupa Użytkowników Technologii Java (Warszawa JUG)Warszawska Grupa Użytkowników Javy (Warszawa JUG) zaprasza na 78. spotkanie, które odbędzie się w najbliższy wtorek, 22-go lutego o godzinie 18:00 w sali 5440 Wydziału MIM UW przy ul. Banacha 2 w Warszawie.

Temat: Apache Hadoop i okolice
Prelegent: Marcin Cylke

W trakcie spotkania zostanie przedstawiony projekt Apache Hadoop - czyli implementacja MapReduce do rozproszonego przetwarzania danych. Prezentacja "dotknie" podstaw teoretycznych, skupi się na praktycznym wykorzystaniu Hadoopa na świecie. Będą również przykłady działania. Wykład będzie wprowadzeniem do tematu - przykłady będą miały na celu obrazować działanie Hadoopa i nie będą nadmiernie komplikowane.

W czasach kiedy skalowanie procesorów jest coraz trudniejsze, mamy dostępne narzędzia do skalowania środowiska aplikacji. Temat bardzo ciekawy!

Marcin Cylke jest absolwentem Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Zawodowo, w firmie TouK, zajmuje się integracją na szynie ESB. Swoje zawodowe doświadczenia opisuje na blogu Marcin bloguje. Prywatnie bujający w obłokach fantasta.

Planowany czas prezentacji to 1,5h, po których planuje się 15-30-minutową dyskusję.

Wstęp wolny

Zapraszam w imieniu prelegenta i grupy Warszawa JUG!

2 komentarze: