19 lutego 2010

62. spotkanie Warszawa JUG - Tomasz Nurkiewicz i Łukasz Dywicki z "Mule ESB vs. Apache ServiceMix"

Warszawska Grupa Użytkowników Technologii Java (Warszawa JUG)Warszawska Grupa Użytkowników Technologii Java (Warszawa JUG) zaprasza na 62. spotkanie, które odbędzie się we wtorek, 23. lutego o godzinie 18:00 w sali 5440 Wydziału MIM UW przy ul. Banacha 2 w Warszawie.

Temat: Mule ESB vs. Apache ServiceMix
Prelegenci: Tomasz Nurkiewicz, Łukasz Dywicki

W trakcie prezentacji Tomasz i Łukasz stworzą działający system, integrujący różne aplikacje przy użyciu technologii takich jak JMS, WS, HTTP, JDBC, ale też poczciwej poczty elektronicznej, FTP czy... współdzielonych plików Excel. Ich celem jest oprogramowanie od zera pełnego procesu biznesowego, wykorzystującego komunikację synchroniczną i asynchroniczną z systemami zewnętrznymi. Ponadto, poruszą fundamentalne cechy ESB, takie jak transformacje, filtrowanie i routowanie komunikatów.

Atrakcją wieczoru będzie integracja przykładowego systemu jednocześnie przy użyciu Mule ESB (Tomek) i Apache ServiceMix (Łukasz). Nie spodziewajcie się wskazania tego najlepszego, ale demonstracji różnic praktycznie, aby umożliwić każdemu słuchaczowi podjęcie decyzji o wyborze samodzielnie.

Gościem specjalnym będzie Gregory Brackett, dyrektor sprzedaży MuleSoft na terenie Europy. Zainteresowani komercyjnym wsparciem i dodatkowymi funkcjami Mule ESB Enterprise będą mieli niepowtarzalną okazję porozmawiać z nim bezpośrednio.

Łukasz Dywicki jest założycielem firmy Code-House. Zawodowy programista od 2005 roku. Programowaniem w Javie zajmuje się od 3 lat. W 2008 roku pracował jako główny programista przy budowaniu magistrali usług w oparciu o Apache ServiceMix w jednym z polskich banków.

Tomasz Nurkiewicz jest absolwentem Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Programista Java EE od 3 lat, obecnie w JAVART. Posiada certyfikaty SCJP, SCJD, SCWCD i SCBCD. W wolnych chwilach pisuje artykuły na swojego bloga: http://nurkiewicz.blogspot.com.

Planowany czas prezentacji to 1,5h, po której planuje się 15-30-minutową dyskusję.

Wstęp wolny

Zapraszam w imieniu prelegentów i grupy Warszawa JUG!