15 stycznia 2009

39. spotkanie Warszawskiej Grupy Użytkowników Technologii Java (Warszawa JUG)

Warszawska Grupa Użytkowników Technologii Java (Warszawa JUG) zaprasza na 39. spotkanie, które odbędzie się 20.01.2009 (wtorek) o godzinie 18:00 w sali 5440 Wydziału MIMUW przy ul. Banacha 2 w Warszawie.

Temat prezentacji: Coś między ORM a JDBC, czyli iBATIS Data Mapper
Prowadzący: Mariusz Lipiński

Podczas spotkania przyjrzymy się projektowi Apache iBATIS Data Mapper od podstaw, więc nie wahajcie się przyjść, nawet jeśli nigdy wcześniej nie zetknęliście się z tą nazwą! A co to jest iBATIS? Mówiąc krótko: prosty i miły w użyciu szkielet dla warstwy trwałości danych; nakładka na JDBC, która pozwala zachować zalety starego dobrego SQLa zwalniając nas jednocześnie z konieczności mozolnego dłubania, tak dobrze znanego programistom JDBC. W dokumentacji dla programisty twórcy iBATISa piszą, że dostarcza 80% możliwości JDBC przy redukcji nakładów na programowanie do 20%. Przyjdź i przekonaj się sam.

Agenda spotkania obejmuje:
  • Co to jest Apache iBATIS Data Mapper
  • Jak wygląda projekt używający iBATISa
  • Poznajemy iBATISa na przykładach
  • Narzędzia dla iBATISa i wtyczki do IDE
  • Zagadnienia zaawansowane
  • Apache iBATIS kontra ORM
  • Rozważania, pytania i dyskusja
Mariusz Lipiński jest inżynierem oprogramowania, pasjonatem technologii, IT i Javy w szczególności. Magister Informatyki, absolwent Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego (MIMUW). Członek Warszawskiej Grupy Użytkowników Technologii Java, współorganizator konferencji JAVArsovia 2008. Prowadzi blog O technologiach dla języka Java okiem Mariusza Lipińskiego.

Planowany czas prezentacji to 1,5 godziny, po której planuje się 15-30-minutową dyskusję.

Wstęp wolny!

Zapraszam w imieniu grupy Warszawa JUG!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz