Można śmiało napisać, że Eclipse DemoCamp (EDC) w Poznaniu, zaczyna wiać nudą. Ponownie, nic, co różniłoby tegoroczną edycję od poprzednich edycji.
Ale uwaga! Naiwnie byłoby sądzić, że nie ma w poprzednim zdaniu swoistej gry słownej i próbować rozumieć je dosłownie. Co to to nie!
Po prostu, kolejny raz uczestniczyłem w Eclipse DemoCamp w Poznaniu, który, ponownie, był bardzo, ale to bardzo DOBRZE zorganizowaną konferencją ze świetną publiką oraz doskonałym miejscem.
I stąd ta niby-nuda.
Tak było kilka lat temu, kiedy EDC było niewielką inicjatywą społecznościową organizowaną przez samą społeczność poznańskich użytkowników platformy Eclipse, jak i teraz, kiedy pieczę nad organizacją przejęły firmy PSI Polska oraz IBM Polska. Mimo wielkości tych firm, charakter imprezy został zachowany - jest wciąż kameralnie i wciąż merytorycznie. Jest tak, jak powinno być i wątpię, że może być lepiej. Można oczywiście próbować, ale panowie Jarek Jackowiak z IBM Polska oraz Piotr Augustyniak z PSI Polska z uczestnikami tworzą doskonałe trio! Tak trzymać!
Dziękuję Jarkowi (IBM Polska) i Piotrowi (PSI Polska), a także ich firmom - wspomnianym IBM Polska i PSI Polska - za zaproszenie mnie i umożliwienie mi przedstawienia tematu, który w dużej mierze nietechniczny, dotyka jednak życia technicznego programisty i sposobów rozwoju korzystając z mediów społecznościowych.
Zobacz prezentację Społecznościowy Programista, czyli Media społecznościowe w służbie zawodowego programisty.
Podczas mojego "krótkiego" wystąpienia zatytułowanego "Społecznościowy Programista - Media społecznościowe w służbie zawodowego programisty" przedstawiłem miejsca, z których czerpię wiedzę i polecam je przy każdej okazji. Swoje miejsce znalazły serwisy Twitter, StackOverflow, GitHub, gitter i Slack, LinkedIn, Slideshare, Amazon z Goodreads, Quora, GitBooks z LeanPub, YouTube z Vimeo i wiele, wiele innych, które, jako mniej znaczące, wymieniłem wyłącznie kurtuazyjnie.
Dziękuję Dominikowi, którego historia o jego kilku ostatnich latach (z 23 przeżytych) i kilku najbliższych, stała się wprowadzeniem do moich społecznościówek. Dzięki Dominikowi, z którym spędziłem przed-konferencyjne 15 minut dowiedziałem się o istnieniu serwisów LiveLeak oraz JBZD - zauważyłem lekkie zdumienie wśród publiczności, kiedy wspomniałem o ich wcześniejszej nieznajomości. Podobno i tak nie warto, co zamierzam utrzymać.
Okazuje się, że nie tylko mi się podobało, bo kilka maili w mojej skrzynce pozwala mi tak sądzić:
Jestem pod ogromnym wrażeniem wczorajszego spotkania. Ma Pan niesamowicie dużo pozytywnej energii. Niezaprzeczalnie potrafi Pan ją przekazywać ludziom (choć nazywa Pan to ich programowaniem).
Ja jestem początkującą programistką i dopiero uczę się pracy i zawodu. Studiuję na ... roku na ..., ale przez dwa lata nikt mi nie przedstawił tak fajnego i sensownego podejścia do tematu i tym samym promowania samego siebie. Jestem bardzo happy, że mogłam Pana poznać i wysłuchać tego, co miał Pan nam do przekazania.
I jeszcze jeden mail:
Chciałem podziękować za wczorajszy standup i after. Musisz wiedzieć, że Twój wykład, który nie był stricte o programowaniu, przypadł mi do gustu najbardziej spośród wczorajszych prezentacji.
Dało mi to do myślenia i zreflektowałem się nad spędzaniem "czasu wolnego w pracy" przy komputerze. Czekam na info, kiedy po raz kolejny będzie można posłuchać co masz do powiedzenia w Poznaniu.
I ostatni:
Byłem wczoraj na Twoim wystąpieniu w Poznaniu. Bardzo relaksujące wystąpienie!
Dobrze, teraz będzie ostatni - tym razem z twittera:
@jaceklaskowski Dzięki za wczorajsze szczęśliwe wywołanie Random(100) ;) i za ciekawą prezentację! Pozdrawiam!:)
Dziękuję autorom i całej publiczności za bardzo interaktywny udział w moim wystąpieniu. Pozwoliliście mi czytać z Waszych twarzy, ciała i mowy, jak mi idzie, co bardzo sobie cenię. Publiczność poznańska w takim składzie osobowym zasługuje na moje uznanie i liczę, że to nie jest moja ostatnia wizyta w Poznaniu z Wami. Już zaczynam tęsknić za Wami!
Kilka osób "odgrażało" się, że planuje utrzymać ze mną kontakt. Chętnie porozmawiam o rynku informatycznym w Poznaniu i Warszawie, aby wymienić się poglądami w temacie co utrzymać, bo wartościowe, a co natychmiast zakopać i zapomnieć. Świeże spojrzenie zawsze w cenie. A że rozmowa z ludźmi mnie kręci, nie mogę doczekać się ich z Wami.
Warto wspomnieć na koniec o jeszcze dwóch ważnych elementach Eclipse DemoCamp - firmy PSI Polska oraz IBM Polska zajęły się naszym rozwojem intelektualnym nie tylko przez same wystąpienia ekspertów w branży, ale i przez formę pisaną w postaci książek oraz napojom serwowanym już po spotkaniu, w Fermentowni. Tak trzymać!
W ten sposób stałem się posiadaczem dodatku do super-produkcji funkcyjnej w Scali - A companion booklet to "Functional Programming in Scala": Chapter notes, errata, hints, and answers to exercises. Spełniło się moje marzenie i mam komplet funkcyjny! Dziękuję.
Pewnie zaczynam być nudny z tymi niekończącymi się ochami i echami w temacie organizacji Eclipse DemoCamp 2015 w Poznaniu. Ale jak coś dobrego, warto o tym mówić. Dziękuję Jarkowi (IBM), Piotrkowi (PSI), Dominikowi (PP), oraz uczestnikom konferencji za dobrze spędzony czwartkowy wieczór w Poznaniu! Miss you much, and can’t wait till we meet again. Cheers!
p.s. Nie zapominajmy o wymowie "Chrome", szczególnie przydatnej podczas rozmowy kwalifikacyjnej do Google! ;-)
I value the blog post.Really looking forward to read more. Really Cool.
OdpowiedzUsuńHyperion Smart View online training
Hyperion Smart View training
install sheild online training
install sheild training
ios online training
ios training
Iot online training
Iot training
Java online training
Java training
Machine learning online training
Machine learning training
Magento online training
Magento training
MySql Admin online training